نتایج رقابت های پرورش اندام جام الماس کیش

دوشنبه ، ۲۰ مهر ۱۳۹۴

در ادامه مسابقات جام الماس کیش نوبت به ورزشکاران رشته پرورش اندام رسید تا بر روی استیج مسابقات با یکدیگر به رقابت بپردازند.

از نکات بارز این دوره از رقابتها حضور قهرمانان عنوان دار ایرانی در میادین آسیایی، جهانی، آرنولد کلاسیک ، المپیا آماتوری در کنار یکدیگر برای کسب عنوان قهرمانی در وزن خود و درنهایت تلاش برای کسب کارت حرفه ای در رقابت اوورالی بود که با برگزاری این رقابت در کشور خودمان این امکان فراهم شد بود تا با هزینه ای بسیار کمتر در مقایسه با سایر مسابقات برون مرزی مشابه فرصت مناسبی برای کسب کارت حرفه ای برای یکی از ورزشکاران ما فراهم گردد.

همچنین از نکات نه چندان خوب این رقابتها می توان به عدم حضور بیش از یک داور خارجی (تنها داور خارجی این دوره از رقابتها پاول رییس کمیته داوران بود که به عنوان سر داور در همه رقابتها حاضر بود) و همچنین عدم حضور رقبای خارجی قوی (به جز یک عراقی آماده که قهرمان وزن ۸۵کیلوگرم گردید) اشاره کرد.

اما بسیار خوشحالیم فرصتی دست داد تا در پایان این رقابت ها دو ایرانی در رشته فیزیک و پرورش اندام به جمع حرفه ای ها راه یافتند.

قابتهای فینال رشته پرورش اندام با حضور رافائل سانتونجا رئیس فدراسیون جهانی، پاول رئیس کمیته داوران IFBB و ناصر پورعلی فرد رییس فدراسیون ایران برگزار شد و نتایج زیر بدست آمد :

***وزن ۷۰ کیلوگرم :
۱- ایمان صفایی
۲- بهزاد محرری
۳- علی خادم حسین النشا از عراق
۴- عرفان سعیدی
۵- کمال زرافشان
۶- سجاد محمدی

***وزن ۸۰ کیلوگرم :
۱- علی حقیقی
۲- حسین کلاته
۳- حامد داوودآبادی
۴- عباس سالاری
۵- محمد ماهینی
۶- حجت غریب مولا

***وزن ۸۵ کیلوگرم :
۱- غضنوان کالامو از عراق
۲- اصغر سهرابی
۳- ابراهیم روحی
۴- حمید کاظمی
۵- ایمان پورآقایی
۶- علیرضا الهامی پور

***وزن ۹۰ کیلوگرم :
۱- خلیل اسدی
۲- امید نصر
۳- امیرحسین سعادت نیا
۴- رضا موسی زاده
۵- پرویز غلامی
۶- صالح معروف

***وزن ۱۰۰ کیلوگرم :
۱- مرتضی اویسی
۲- حسن خسروی
۳- مهدی علوی
۴- مرتضی مشایخ
۵- آیت نجد باقری
۶- روح الله میرحسینی

***وزن ۱۰۰+ کیلوگرم :
۱- حسن رهنماییان
۲- اسحاق قویدل
۳- محمود کافی
۴- علیرضا اسدالهی
۵- حامد جاودان
۶- علی حوری

در رقایت قهرمان قهرمانان ، حسن رهنمائیان "قهرمان وزن ۱۰۰+کیلوگرم" بود که با رای داوران به این عنوان ارزشمند دست یافت و موفق به کسب کارت حرفه ای گردید.


گفتنی است، حسن رهنمائیان پس از کسب عنوان قهرمان قهرمانان و دریافت کاپ و مدال قهرمانی بر روی استیج مسابقات حاضر شد و گفت: این کاپ و مدال را تقدیم مرحوم بیت الله عباسپور می کنم.


شایان ذکر است، رافائل سانتونجا رئیس IFFB تاکید کرد،این مسابقات از سال آینده تحت عنوان جام الماس خلیج فارس هر ساله در ایران برگزار خواهد شد.

 

 

Top